Фермерське господарство звернулося за юридичною допомогою у зв’язку із включенням Державною службою України з питань праці до планової перевірки на 2019 рік.

В ході надання правової допомоги адвокатами компанії було встановлено, що в діях Державної служби України з питань праці та її територіальних органів, вбачаються порушення вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», внаслідок яких господарство незаконно було включено до планової перевірки на 2019 рік.

У зв’язку із закінченням мораторію на проведення відповідних перевірок з боку органів державного нагляду (контролю), правомірність дій та рішень посадових осіб вказаних органів були постійним предметом розгляду в адміністративних судах України.

Проте, правова позиція адвокатів нашої компанії не мала на той час юридичної практики та ґрунтувалась на відсутності в Державної служби України з питань праці в період з 01.09.2018 до 27.03.2019 нормативно-правового акту, який би визначав критерії розподілу суб’єктів господарювання за ступенем ризику їх господарської діяльності.

За результатами розгляду цієї справи, адміністративний позов, який містив 14 (чотирнадцять) вимог, задоволено повністю. Визнано протиправними дії та рішення Управління Держпраці у Вінницькій області, Державної служби України з питань праці, Державної регуляторної служби України. Фермерське господарство виключно з усіх планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік, а планову перевірку скасовано.

02.12.2020 Верховний Суд залишив без змін рішення суду першої та апеляційної інстанції, а касаційні скарги Державною службою України з питань праці та Державної регуляторної служби України без задоволення.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/82853737

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/85411403

https://reyestr.court.gov.ua/Review/93245202