Скасування повідомлення про підозру

У грудні 2019 року клієнт звернувся за правовою допомогою у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності за самовільне будівництво на самовільно зайнятій земельній ділянці. Вивчення матеріалів показало, що органом досудового розслідування допущено грубі порушення кримінально-процесуального законодавства під час розслідування кримінального провадження, зокрема, під час складання та вручення повідомлення особі про підозру.

Після аналізу процесуальних документів підготовлено та скеровано до суду в порядку ст. 303 КПК України скаргу на повідомлення особі про підозру. За результатами розгляду скарги слідчим суддею прийнято рішення про скасування повідомлення про підозру,  а також зобов’язано уповноважену особу органу досудового розслідування виключити відомості про повідомлення про підозру з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/86855474

Зазначене судове рішення було оскаржене прокурором до Апеляційного суду за результатами розгляду якого, апеляційна скарга прокурора залишена без задоволення, а рішення слідчого судді без змін.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/87451495

Крім того, зважаючи на чисельні порушення з боку органу досудового розслідування, що полягали у штучному покращенні показників службової діяльності та підробці офіційних документів, нами підготовлено та направлено до Державного бюро розслідувань заяву про вчинення кримінальних правопорушень працівниками поліції та прокуратури. Ухвалою від 04.02.2020  суд зобов’язав ДБР внести відомості про зазначені кримінальні правопорушення до ЄРДР та провести досудове розслідування.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/87347472